AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
23
26
27
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 7187Wspaniały spektakl słowno-muzyczny na zakończenie roku artystycznego 2018/2019 przygotowali pod kierunkiem swoich instruktorów wychowankowie Jasielskiego Domu Kultury. Piękne, blisko 2-godzinne widowisko, wystawione w poniedziałkowe popołudnie, 17 czerwca br., było podsumowaniem całorocznej pracy prowadzonej przez JDK z dziećmi i młodzieżą. FOTORELACJA

 

Na scenie zaprezentowali się: recytatorzy - Natalia Żegleń, Anika Koba, Aleksandra Łach, Zuzanna Bernacka, Katarzyna Lechowska, Michał Szpak, Michał Pakuła i Jonatan Maciejowski, przygotowani przez Helenę Gołębiowską, wicedyrektor JDK, prowadzącą zajęcia recytatorsko-aktorskie; wokaliści - Weronika Dębska, Dawid Wojnarowicz, Julia Zielińska, Aleksandra Leśniak, Aleksandra Brągiel, Emilia Starzec, Faustyna Dziedzic, Oliwia Lewandowska, zespoły wokalne Makagigi i Watra przygotowani przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK oraz tancerze - Anna Kuszarecka, Łukasz Żółtek, Dominika Mazur, Oliwia Górniak, Oliwia Baran, Justyna Węgrzyn, Natalia Baran i Julia Koś, Agnieszka Głąb i Gabriela Śnieżek, zespoły hip-hop Kids i R-Revolution oraz grupa tańca współczesnego, przygotowani przez: Łukasza Żółtka, Katarzynę Koronę i Sonię Zwoleńską.

Koncert miał kilka odsłon o zróżnicowanych klimatach. Zaczął się nastrojowo, bo „Poetycko”, po czym przez części „Och! życie” i „Zielono mi” doprowadził do wybuchu nieopisanej radości z tego, że „idą wakacje”. Spektakl zrobił ogromne wrażenie na publiczności, która entuzjastycznie przyjmowała kolejne występy.

Na zakończenie gratulacje i podziękowania oraz wakacyjne życzenia artystom i ich opiekunom złożyła Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła, zaznaczając, że związani z JDK młodzi ludzie są laureatami tylu konkursów, przeglądów i festiwali, że gdyby przyszło wszystkie zdobyte przez nich nagrody wymienić, koncert musiałby trwać o wiele, wiele dłużej. Do podziękowań przyłączył się dyrektor JDK Janusz Szewczyk.

Prezentacjom scenicznym towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych na zajęciach prowadzonych w JDK przez Annę Brożynę i Ewę Kusiak oraz części trofeów zdobytych w minionym roku artystycznym przez podopiecznych placówki z wszystkich w holu przed wejściem do sali widowiskowej. Tam też przychodzącą na koncert publiczność witała grupa tańca współczesnego, która przygotowała taneczny performance.

 

***

 

Po koncercie nadszedł czas na pożegnanie się dzieci i młodzieży z instruktorami przed wakacyjną przerwą w zajęciach: wzajemnych podziękowań, obdarzania kwiatami, rozdawania dyplomów, słodkości, upominków itd. itp., i na scenie, i w pracowniach zajęciowych.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

 

youtube

 

 

prpjekt min

 Zbiory artystyczne z przełomu wieków

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
15
16
22
30
31

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie