AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 4673Setki dzieci i młodzieży bawiły się na wielkiej imprezie plenerowej zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 1 czerwca br. (sobota) w Ogródku Jordanowskim w Jaśle. FOTORELACJA

 

Impreza trwała ponad 5 godzin, a atrakcji było tyle, że każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Dzięki temu zarówno 2-, 3-letnie maluchy, jak i prawie dorosła, nastoletnia młodzież „Bawiła się koncertowo”, zgodnie z hasłem przewodnim tego mega-pikniku.

Dzień Dziecka w Jaśle otworzyła zastępca burmistrza miasta Elwira Musiałowicz-Czech. Zwracając się do dzieci w imieniu wszystkich organizatorów powiedziała m.in.: - Chcemy, żebyście wszyscy świetnie bawili się razem ze swoimi opiekunami, rodzicami, dziadkami; żeby ten ogródek rozbrzmiewał dzisiaj śmiechem, radością, zabawą. Do składanych przez nią życzeń przyłączył się również burmistrz Ryszard Pabian, który wprawdzie przyszedł na imprezę prywatnie, jako dziadek z wnukami, ale „wywołany do tablicy” pozdrowił wszystkich obecnych.

 

Bajka i czytanie

 

Jasielskie świętowanie Międzynarodowego Dnia Dziecka rozpoczęło interaktywne przedstawienie „Nowe przygody Koziołka Matołka” z sympatyczną małpką Fiki-Miki, Bocianem, Pająkiem i Misiem w wykonaniu Agencji Artystycznej Theart. Po bajce Miejska Biblioteka Publiczna zainaugurowała tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, zapraszając do wspólnego, głośnego czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima przedstawicieli władz miasta, służb mundurowych i instytucji współorganizujących Dzień Dziecka.

Dorośli, którzy towarzyszyli dzieciom otrzymali tekst „Lokomotywy” i również mogli włączyć się do wspólnego czytania, a najmłodsi zostali zaproszeni do zabawy. Dostali kolorowe baloniki-lokomotywy i przyłączyli się - jako wagoniki - do tekturowej Lokomotywy, tworząc pociąg, który przetoczył się pośród zgromadzonych widzów i zahamował przy scenie.

 

Moc piknikowych atrakcji

 

Kolejne godziny upłynęły dzieciom i ich opiekunom na przebieraniu w piknikowych atrakcjach. A było ich bez liku. Animatorzy prowadzący program „Bawimy się koncertowo” prowadzili zabawy integracyjne oraz gry i konkursy z nagrodami, malowali buźki, skręcali baloniki i śpiewali piosenki.

Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Regionalne w Jaśle proponowały przy swoich stoiskach zabawy plastyczne, rękodzielnicze, sprawnościowe, językowe i książkowe.

Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze „Ikar” zorganizowało wystawę modeli latających klasy gigant zdalnie sterowanych RC z napędem spalinowym. Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miasta Jasła i Pogotowie Medyczne „Emergencia 2” zaparkowały swoje samochody przed wejściem do MDK, a maluchy (i nie tylko one) bardzo chętnie korzystały z możliwości obejrzenia z bliska sprzętu jakim dysponują.

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych razem ze Strażą Miejską rozłożyła namiot profilaktyczny, przy którym można było m.in. zagrać w grę edukacyjną z zakresu bezpieczeństwa.

Było też stoisko, na którym panie układały chętnym niebanalne fryzury, konkurs malowania kredą, fotobudka, bańki mydlane (i malutkie, i wielgachne), ścianka wspinaczkowa oraz gigantyczne dmuchańce - zamki, statki i zjeźdżalnie.

Nie zabrakło kramarzy z balonikami, zabawkami i słodkościami.

 

Prezentacje artystyczne

 

Dzień Dziecka był wspaniałą okazją do prezentacji młodych talentów. MDK, JDK, Studia Tańca „Podkarpacie” i „At Dance” przygotowały bloki artystyczne, w których swoje zdolności, rozwijane pod kierunkiem instruktorów zademonstrowali instrumentaliści, wokaliści oraz tancerze. Swoje umiejętności pokazała również grupa dzieci i młodzieży ćwiczących w MDK gimnastykę artystyczną. Publiczność z entuzjazmem przyjęła wszystkie występy, równie gorąco oklaskując solistów, duety i zespoły.

 

***

 

Piknik współfinansowany był ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”.

Parterem Głównym imprezy był LOTOS Asfalt Sp. z o.o.

Imprezę zorganizowali: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle przy wsparciu: Muzeum Regionalnego w Jaśle, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Stowarzyszenia Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle „Familiaris”, Jasielskiego Stowarzyszenia Lotniczego „Ikar” im. Leszka Preisnera, Muzeum Lizaka, służb ratowniczych: Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, jednostki OSP Miasta Jasła, Pogotowia Medycznego „Emergencia 2”.

youtube 

 woskriesiennia

 

Dni Wina 2019 - Teatr Woskresinnia

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
25

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie