AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

klub kt wiatrakiNa wycieczkę rowerową, której głównym celem będą „Farmy wiatrowe Beskidu Niskiego”, zaprasza - w sobotę, 8 czerwca br. - Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury. Tych, którzy zechcą wziąć udział w wyprawie, czeka również zwiedzanie zabytkowej cerkwi pw. św. Michała Archanioła.

 

Drugi wiosenny wyjazd za miasto poprowadzi jasielskich miłośników turystyki rowerowej do farmy wiatrowej w Pielgrzymce, na przedgórzu Beskidu Niskiego. Rowerzyści pod wodzą dwóch przewodników - Tadeusza Wójcika i Adama Golenia - przejadą liczącą około 50 km trasą. Zobaczą po drodze Niegłowice, Dębowiec, Wolę Dębowiecką, Zawadkę Osiecką, Pielgrzymkę, Folusz i Józefów.

W Pielgrzymce turyści z Jasła zwiedzą tzw. farmę wiatrakową, składającą się z olbrzymich wiatraków wytwarzających energię elektryczną, skupionych na stosunkowo niewielkim obszarze. Będą mieli okazję obejrzeć wiatraki z bliska, co robi wielkie wrażenie. Nie będzie to jednak jedyna atrakcja, ponieważ Pielgrzymka znana jest również - i to znacznie dłużej niż z wiatraków - z zabytkowej cerkwi pw. św. Michała Archanioła. Będąc w jej pobliżu wycieczkowicze skorzystają z okazji by zwiedzić świątynię, która pierwotnie była cerkwią greckokatolicką, a obecnie - prawosławną.

Wycieczka rowerowa zorganizowana został przy współpracy JDK z PTTK Oddział w Jaśle.

Data: 8 czerwca 2019 (sobota); godzina wyjazdu sprzed JDK: 9.00; godzina powrotu przed JDK: około 17.00.

youtube 

 woskriesiennia

 

Dni Wina 2019 - Teatr Woskresinnia

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
25

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie