AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 8849Najpiękniejsze tatrzańskie jeziora: Morskie Oko i Czarny Staw, były celem wycieczki zorganizowanej wspólnie przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Jasło w ostatnią sobotę maja br. (25 maja). FOTORELACJA

Z propozycji KK-T JDK i jasielskiego PTTK skorzystała 43 osobowa grupa sympatyków górskich wędrówek. Pilotem wycieczki z Jasła był przewodnik beskidzki PTTK Tadeusz Wójcik, a nad Morskie Oko i Czarny Staw turystów zaprowadził przewodnik tatrzański Przemysław Wroński.

Przeszło 9-kilometrowa droga do Morskiego Oka wiodła wzdłuż Doliny Starej Roztoki. Wręcz wymarzona pogoda: słońce, lekki wiatr i przezroczyste powietrze, a do tego kojący szum słynnych „Wodogrzmotów Mickiewicza” sprawiły, że wędrówka była wyjątkowo przyjemna. Po drodze turyści podziwiali odsłaniające się od czasu do czasu urokliwe widoki odległych szczytów Tatr oraz pobliskiego Rybiego Potoku. Po dwóch godzinach przed piechurami odsłoniła się tafla Morskiego Oka i górujące nad nią monumentalne Mięguszowieckie Szczyty.

Kolejnym wyzwaniem było pokonanie stromej ścieżki prowadzącej nad Czarny Staw pod Rysami, położony pośród strzelistych skał. Przed wędrowcami ukazało się zamarznięte jezioro o ciemnej barwie i skalne urwisko Kazalnicy Mięguszowickiej, która od lat pasjonowała taterników. Fascynujące widoki, zmuszające do zamyślenia się nad groźną potęgą gór, zrekompensowały trudy wspinaczki.

Przed powrotem do autobusu wycieczkowicze chętnie skorzystali z możliwości pospacerowania nad Morskim Okiem i krótkiego relaksu przy schronisku PTTK.

youtube 

 woskriesiennia

 

Dni Wina 2019 - Teatr Woskresinnia

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
25

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie