AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

dsc 6971Znakomita forma wykonawcza artystów połączona z żywiołową reakcją publiczności złożyły się na niedzielny koncert zespołu Sztywny Pal Azji. Legendarny zespół wystąpił w Jasielskim Domu Kultury z nowymi, jak i starymi przebojami. FOTORELACJA

 

Muzycy rozpoczęli swój występ od utworu „Agresja i gniew” z płyty „Dewiacje na wakacje” i od razu przenieśli słuchaczy do ostatniej dekady XX wieku. Koncert nie stanowił tylko podróży sentymentalnej do la 80 i 90. XX wieku, chociaż to właśnie utwory z tego okresu twórczości formacji publiczność przyjęła najcieplej, ale pokazał także znakomitą formę wykonawczą artystów.

- Dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie. Dziś grało nam się wspaniale dla takich odbiorców. Chciałbym teraz przypomnieć utwór, którego już nie usłyszymy w oryginalnym składzie, ale spróbujemy się z nim zmierzyć – zwrócił się do fanów Leszek Nowak, wokalista i klawiszowiec zespołu. Po czym ze sceny popłynęły dźwięki utworu „Krakowski spleen” z repertuaru Maanamu. Znakomite wykonanie tego hitu zestawiono z kolejnymi, tym razem własnymi przebojami z lat 80. ubiegłego stulecia – „Nasze reggae” oraz „Wieżą radości, wieżą samotności”, które spotkały się z owacjami na stojąco.

Zespół przypomniał również takie przeboje jak: „Spotkanie z…”, „Póki młodość w nas”, „Nieprzemakalni”, „Rock'n'rollowy robak”,  „Obóz” czy „Nie zmienię świata”.

- Od jakiegoś czasu mówię, że ten świat trzeba zmieniać najlepiej robić to tak, jak chcemy my. Wtedy na pewno będzie nam jak w niebie. Drodzy panowie przytulajcie swoje panie. Drogie panie, przytulajcie się do swoich panów – zapowiedział wspomniany utwór Leszek Nowak.

Najnowszy okres w twórczości zespołu reprezentowały utwory: „Na moim strychu”, „Piękna dekada samobójców”, „5 tysięcy”, „Niejedno” „Mój Tajemny Proszek”, „Pocałunek w Rzymie” i „Ameryka”. Fani zespołu przybyli na koncert znakomicie znali treść większości utworów, wchodzili w interakcję z muzykami, tworząc świetną atmosferę.

Po tak udanym koncercie nie mogło obyć się bez bisów. Muzycy wykonali „Śmierć w bikini” z repertuaru Republiki i to w taki sposób, ze sam Grzegorz Ciechowski były zadowolony. Na zakończenie zagrali „Łoże w kolorze czerwonym”.

Po koncercie artyści pozowali do zdjęć i podpisywali płyty.

Zespół wystąpił w składzie: Leszek Nowak - wokal, fortepian; Jarosław Kisiński - gitara, chórki; Paweł Nazimek – bas; Zbyszek Ciaputa – perkusja; Wojtek Wołyniak - gitara, klawisze, samplery oraz Krystian „Carlos” Różycki - gitara, chórki, instrumenty perkusyjne.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

   

 

youtube

 

 

 

JDK Papie

100. URODZINY PAPIEŻA
JANA PAWŁA II - KONCERT

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

  

Informacja o projekcie