AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
7
8
9
11
12
13
15
16
18
Data : Pt, 18 Paź 2019
19
Data : So, 19 Paź 2019
21
23
24
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 0527Kilkadziesiąt prac fotograficznych, ukazujących piękno leżącego nieopodal Jasła pasma górskiego, można oglądać na wystawie „W kolorach ciszy - Beskid Niski” w galerii Jasielskiego Domu Kultury, uroczyście otwartej w piątkowy wieczór 12 kwietnia br. FOTORELACJA

Autorów prac - Urszulę i Pawła Ferenców - przedstawił gościom wernisażu dyrektor JDK Janusz Szewczyk.- Te obrazy fotograficzne, jak je nazywam, to wydruki na płótnie. Tak to kiedyś wymyśliliśmy sobie. Spodobała nam się ta forma i ta wystawa tak jest prezentowana - mówił Paweł Ferenc. - Fotografie pochodzą z różnych miejsc. Myśmy tych miejsc nie opisywali. Wszystkie pochodzą z Beskidu Niskiego, z różnych lat, z różnych pór roku, pór dnia; większość z wczesnego ranka lub „złotej godziny” przed zachodem słońca, ale są też wyjątki. Tłumacząc, skąd wziął się tytuł fotografik stwierdził, że obydwoje z żoną pracują z ludźmi i szukają ciszy, aby odpocząć. Kiedyś znajdywali ją w Bieszczadach, dziś - w Beskidzie Niskim.Wyjątkowo pięknych ujęć autorom wystawy pogratulowali Maria Kurowska z Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz burmistrz Jasła Ryszard Pabian. Przy tej okazji burmistrz wspomniał, że Urząd Miasta w Jaśle od kilku lat organizuje konkursy fotografii, których tematem jest właśnie Jasło. - Mam nadzieję, że prezentowane tutaj prace będą inspiracją dla naszych rodzimych fotografów - powiedział.

 

 

***

 

Urszula i Paweł Ferencowie zajmują się fotografią od 2009 r. Obydwoje są członkami Fédération Internationalede l’art Photographique oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego; obydwoje otrzymali tytuł Artysty Fotografa AFIAP. Za aktywną pracę na rzecz rozwoju sztuki fotografii Urszula Ferenc została odznaczona Srebrnym, a jej mąż Złotym Jabłkiem Sądeckim. Paweł Ferenc otrzymał też brązowy i srebrny Medal Fotoklubu Rzeczypospolitej za fotograficzną twórczość.

Obydwoje przygotowują wystawy swoich prac i uczestniczą w licznych konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

youtube

 

 

prpjekt min

 Zbiory artystyczne z przełomu wieków

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
9
10
15
16
23
24
30

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie