AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 7621Ponad trzy godziny trwał koncert „Na swojską nutę”, zorganizowany przez Powiatową Radę Kół Gospodyń Wiejskich w Jaśle i Jasielski Dom Kultury w niedzielne popołudnie, 3 marca br. Na scenie JDK wystąpiły zespoły śpiewacze, kapela ludowa i członkinie klubu poetyckiego działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. FOTORELACJA

- Koncert „Na swojską nutę”, to integracja zespołów śpiewaczych powiatu jasielskiego. Zespoły w swoich repertuarach posiadają stare, zapomniane piosenki ludowe, biesiadne oraz piszą własne teksty i muzykę. Ten aspekt jest najcenniejszym wkładem w powstawanie i rozwój kultury ludowej w naszym powiecie - mówiła na wstępie przewodnicząca Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Jaśle Maria Adamska, która wraz z dyrektorem JDK Januszem Szewczykiem zaprosiła licznych widzów na wyjątkowy koncert.

Wystąpili w nim kolejno: istniejący od 15 lat Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy „Pogórzanie z Bieździedzy”; powstały w 1947 roku, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu Zespół Ludowy „Potakowianki”; Zespół „Magurzanki” założony z inicjatywy gminnej przewodniczącej kół gospodyń wiejskich w Nowym Żmigrodzie, który w zeszłym roku obchodził 10-lecie istnienia; członkinie działającego do 9 lat przy MBP w Jaśle Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”; doceniany na regionalnych i ogólnopolskich przeglądach Zespół Śpiewaczy „Lisowianki” z Lisowa (powstał w 1977 r. z inicjatywy KGW i GOK w Skołyszynie), Zespół Śpiewaczy „Dworzanie” (założony w 2014 r. przy GOK w Tarnowcu, z inicjatywy KGW Łubno Opace i Łubno Szlacheckie); muzykująca od 1995 r., uhonorowana licznymi nagrodami regionalnymi i krajowymi kapela „Trzcinicoki” oraz działający od ponad 9 lat (obecnie przy Gminnym Centrum Kultury w Brzyskach) Regionalny Zespół Ludowy „Liwoczanie”. Każda z występujących grup zaprezentowała od 5 do 10 utworów. Całość prowadził Piotr Chojecki z JDK.

Na zakończenie o głos poprosiła Maria Kurowska z Zarządu Województwa Podkarpackiego. - Jesteście państwo skarbem Podkarpacia - powiedziała m.in., dziękując wszystkim występującym za ogrom starań, które wkładają w dbałość o kultywowanie ludowych tradycji, przekazywanie ich kolejnym pokoleniom i rozwój swoich talentów.

youtube 

 

walencik

Wernisaż prac Sławomira Walencika

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
28
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie