AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 6928Dwa spotkania poświęcone kondycji człowieka i możliwościom jej poprawy w dwóch różnych aspektach odbyły się w czasie minionych ferii w Jasielskim Domu Kultury, w ramach Studni Kulturalnej JDK. FOTORELACJA

Gościem pierwszego był psycholog i psychoterapeuta Tomasz Potaczek, który mówił „O sztuce bycia z innymi”, drugiego - lekarz medycyny, dyplomowany zielarz - fitoterapeuta i dietetyk kliniczny Janusz Wietecha, który przybliżył temat „Nowa alternatywa - zastosowanie medycyny fundamentalnej i fitoterapii” w odniesieniu do kręgosłupa. Obu prelegentów przedstawiła słuchaczom wicedyrektor JDK Helena Gołębiowska.

Znany już jaślanom Tomasz Potaczek - jak zwykle - przedstawił temat w sposób bardzo przystępny, jasny i zrozumiały, nie spłycając go przy tym. Między innymi wytłumaczył, co to jest komunikacja, luka komunikacyjna i szum zakłócający komunikację oraz omówił rodzaje i kanały komunikacji, zwracając uwagę na warunki, które trzeba spełnić, by komunikacja była efektywna. Scharakteryzował też asertywność oraz różne typy postaw ludzkich w stosunku do asertywności skrajnych: agresję, bierność (uległość) i zachowania manipulacyjne, będące szczególnym typem postawy agresywnej. Prelegent rozdał też wszystkim obecnym do wypełnienia quiz, którego wyniki pokazywały, w jakim stopniu wypełniający go są empatyczni. Każdy mógł porównać swój wynik punktowy z odczytanymi przez T. Potaczka charakterystykami.

Janusz Wietecha na wstępie przypomniał budowę kręgosłupa, następnie wyliczył najczęstsze przyczyny zmian w kręgosłupie oraz objawy chorobowe. Omówił też m.in. wpływ diety na stan układu kostnego, a zwłaszcza kręgosłupa oraz profilaktykę schorzeń i możliwości fitoterapii (ziołolecznictwa).

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
20
27
28
29
30
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie