AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

popping7Dla uczniów i przedszkolaków Jasielsli Dom Kultury przygotował specjalną – jak zwykle interesującą – ofertę na tegoroczne ferie, trwające od 12 do 22 lutego. Znalazły się w niej: bajka i zabawa karnawałowa dla dzieci, zajęcia plastyczne (malowanie na dużych formatach i lepienie w glinie), warsztaty wokalne, teatralne, bigbandowe oraz break dance i popping. FOTORELACJA

 

Wszystkie propozycje przygotowane przez JDK na ferie 2019 w ramach „Zimowej akademii artystycznej” spotkały się z wielkim zainteresowaniem młodych ludzi.

 

Bajka i karnawałowa zabawa

13 lutego br. pełne pozytywnych emocji popołudnie i wieczór spędziły w JDK dzieci. Najpierw maluchy obejrzały bajkę „Przygody Kubusia i Ancymona”, wystawioną przez warszawski Teatr Bajlandia, a potem odbyła się zabawie karnawałowa, w której uczestniczyły również starsze dzieci. Wszyscy świetnie się bawili przy utworach znanych od pokoleń, takich jak: „Jedzie pociąg z daleka”, „Kółko graniaste”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” i „Ojciec Wirgiliusz”.

 

Warsztaty wokalne

13 i 14 lutego br., w dwóch grupach (dzieci od 7 do 10 lat i młodzież 11 - 15-letnia) odbyły się warsztaty wokalne, które poprowadziła Ewa Grzebień, instruktorka muzyki w JDK.

Uczestnicy warsztatów poznali m.in.: podstawy emisji głosu oraz elementarne dla wokalisty ćwiczenia oddechowe, dykcyjne i rozluźniające ciało. Instruktorka zwróciła też uwagę na dynamikę i tempo utworów, uczyła śpiewu wielogłosowego, przybliżyła kanon i naukę piosenki. Ponadto, każdego kto chciał przesłuchała indywidualnie, zwracając uwagę co i w jaki sposób powinien poprawić.

 

Warsztaty teatralne

15 lutego uczniowie i studenci w wieku od 15 do 20 lat wzięli udział w warsztatach teatralnych pod hasłem „Ciało, ruch, słowo”. Grupowe zajęcia poprowadził Wojciech Dawid Terechowicz, aktor, śpiewak i reżyser z Krakowa. Artysta m.in. zwracał uwagę uczestników warsztatów na konieczność wykorzystania wszystkich możliwości, jakimi dysponuje aktor - ciała, ruchu i słowa - i połączenia ich w taki sposób, by stać się dla odbiorcy wiarygodnym. Ćwiczenia, które zaproponował młodym adeptom sztuki aktorskiej wymagały od nich sięgnięcia do głębin niestandardowej wyobraźni.

 

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne odbyły się zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu ferii. 14 lutego młodzi pasjonaci malarstwa pod kierunkiem instruktorek plastyki w JDK Anny Brożyny i Ewa Kusiak tworzyli obrazki na dużych formatach pod hasłem „Mural na moim osiedlu”, a 21 lutego - lepili w glinie.

 

Warsztaty taneczne

Warsztaty taneczne, które odbyły się w ramach Zimowej Akademii Artystycznej przyciągnęły mnóstwo chętnych. Przez dwa dni (19-20 lutego), dzieci i młodzież uczyła się podstaw breakdance i poppingu. - Są to style, które wymagają dużo pracy nad techniką, dlatego nie należy poddawać się po pierwszych zajęciach, warto próbować do skutku aż opanujemy na tyle dobrze dany krok czy ruch żeby później tworzyć swój własny styl - mówi Katarzyna Korona, instruktorka tańca w JDK. - Mamy nadzieję, że takie warsztaty zachęcą młodych ludzi do działania i szukania swoich pasji, a może właśnie taniec będzie jedną z nich.

Zajęcia poprowadzili tancerze z Krakowa: Jakub „Kevin” Dulak (breakdance) i Oskar „Poppin Oz” Haupa (popping).

 

Warsztaty bigbandowe

Młodzi ludzie w wieku od 8 do 15 lat, grający na instrumentach muzycznych mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach bigbandowych (18 - 22 lutego). Prowadzili je trzej muzycy grający na co dzień w big-bandzie Jass Brass Consort: Adrian Faryj (Akademia Muzyczna w Krakowie) - sekcja instrumentów dętych drewnianych, Robert Pisarek (AM we Wrocławiu) - sekcja instrumentów dętych blaszanych i Wojtek Nowicki (kierownik Jass Brass Consort, aranżer, instruktor muzyki w JDK) - sekcja rytmiczna. Warsztaty zakończył koncert.

youtube 

 

walencik

Wernisaż prac Sławomira Walencika

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
28
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie