AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
11
12
13
14
15
19
20
21
22
24
26
27
28
29
Kalendarz imprez-rozwiń

img 0344Pięknym słowem o tym co ważne, co boli, co cieszy opowiadali recytatorzy - uczestnicy konkursu recytatorskiego „Nagroda Literacka Nike”, który odbył się 26 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury. FOTORELACJA

Niewielu młodych ludzi, bo słowo nie ma takiej siły przebicia jak piosenka i występy estradowe, recytowało teksty wybrane z książek laureatów „Nike”. Jak podkreślili jurorzy, trudną sztukę recytacji uczestnicząca w konkursie młodzież opanowała bardzo dobrze. Były to prezentacje artystyczne na wysokim poziomie, pełne osobistego zaangażowania, ze świadomie dobranymi środkami ekspresji.

Najwyżej oceniono: Zuzannę Bernacką, uczennicę Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, Katarzynę Lechowską z II LO w Jaśle i Michała Pacułę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie. Wszystkie uhonorowano nagrodą I stopnia.

Nagrodę II stopnia jury przyznało: Marcelinie Musiał (ZS nr 4 w Jaśle, tzw. ekonomik), Gabrieli Jędrzejczyk (ZS Budowlanych w Jaśle) i Zuzannie Bąk (ZS nr 3 w Jaśle).

Wyróżniono: Gabrielę Olbrot (III LO w Krośnie), Marię Kurek (II LO w Jaśle) i Amelię Pętlak (ZS nr 4 w Jaśle).

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatora - Jasielski Dom Kultury. - Dziękujemy recytatorom i ich opiekunom. Zapraszamy na kolejne edycje konkursu - mówi wicedyrektor JDK Helena Gołębiowska, pomysłodawczyni i główna organizatorka konkursu.

youtube 

 

walencik

Wernisaż prac Sławomira Walencika

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
14
21
22
23
28
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie