AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

teatry wyzwolenieJasielski Dom Kultury zaprasza na kolejną sztukę w ramach X Jesiennych Spotkań z Teatrem. 13 listopada br. o godz. 18.00 odbędzie się spektakl "Wyzwolenie" na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Bilety w cenie 80 zł są do nabycia w sekretariacie JDK lub online. Kup bilet

Impulsem do napisania "Wyzwolenia" był dla Wyspiańskiego sukces "Wesela". Poeta, który chciał wstrząsnąć narodem, dotkliwie poruszyć sumienia Polaków, po premierze "Wesela" otrzymał brawa oraz wieniec laurowy z cyfrą 44. W "Wyzwoleniu" Wyspiański powraca do pytań o nasze społeczeństwo i naszą państwowość. Porusza kwestie wolności nie tylko politycznej, ale także artystycznej i duchowej. "Wyzwolenie" jest wielką dyskusją, rozpisaną na wiele postaci, reprezentujących rozmaite postawy i różne racje. Nie prowadzi do ostatecznej prawdy, nie daje prostych odpowiedzi. Składa się z pytań, a inscenizacyjnym wyzwaniem jest znalezienie takiego sposobu ich zadawania, by zabrzmiały dotkliwie, aktualnie, współcześnie.

Realizacja Krzysztofa Jasińskiego, niezwykle efektowana, wymagająca aktorstwa najwższej próby wyznacza kierunek współczesnemu dyskursowi, prowadzonemu obecnie wśród rodaków autora narodowego arcydramatu. Spektaklowi towarzyszy bardzo efektowna oprawa plastyczna, wyjątkowe kostiumy, muzyka na żywo, śpiew, efekty specjalne. Na scenie JDK zobaczymy m.in. Radosława Krzyżowskiego, Beatę Rybotycką, Grzegorza Mielcarka, Roberta Koszuckiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Marcina Zacharzewskiego. Czas trwania: 2 godz. 30 minut. 

Partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło, Lotos S.A i PGNiG.

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
27
28
29
30
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie