AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

studnia olejWanda i Stefan Wójciccy będą gośćmi 91. spotkania z cyklu Studnia Kulturalna JDK. Zatytułowane „Skarby naszej ziemi”, a poświęcone znaczeniu roślin oleistych i wykonanych z nich produktów dla zdrowia i urody, odbędzie się 9 listopada br. (piątek) o godz. 17. w Jasielskim Domu Kultury. Wstęp bezpłatny.

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie zdrowym odżywianiem, m.in. różnego rodzaju olejami. Oleje roślinne, to oleiste substancje znajdujące się w nasionach, pestkach, owocach i innych części każdej rośliny, a tradycyjnie kojarzone z tzw. roślinami oleistymi.

Oleje różnią się od siebie właściwościami, smakiem, składem, a zatem i zastosowaniem w kuchni oraz kosmetyce. O rodzajach olejów i ich właściwościach opowie Stefan Wójcicki z Kalwarii Zebrzydowskiej, który wraz z żoną Wandą prowadzi firmę „Dobra Natura- tłocznia olejów”. Ich zakład specjalizuje się w tłoczeniu oleju z rzepaku, słonecznika, czarnuszki, lnianki, ostropestu i wiesiołka, pozyskując nasiona od sprawdzonych dostawców. Tłoczenie odbywa się na małą skalę, a dzięki tradycyjnemu procesowi, oleje wytwarzane przez gości Studni Kulturalnej JDK zachowują cenne właściwości oraz charakteryzują się wyrazistym kolorem i delikatnym smakiem oraz aromatem typowym dla nasion, z których powstają. 91.Studnia Kulturalna JDK odbędzie się 9 listopada 2018 (piątek) o godz.17.00 w sali multimedialnej JDK. W programie pokaz tradycyjnego tłoczenia oleju.

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
27
28
29
30
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie